Zmagasz się z wypadaniem włosów? Skorzystaj z usług trychologa!

Zmagasz się z wypadaniem włosów? Skorzystaj z usług trychologa!

0 Shares
0
0
0

Osoby mające do czynienia z chorobami skóry głowy i włosów powinny skonsultować się z trychologiem. Jest to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem takich właśnie przypadków. Warto jednak nadmienić, że nie jest to lekarz, a osoba wykonująca specjalizację kosmetyczną. Po pomoc można zgłosić się do samodzielnych gabinetów lub klinik medycyny estetycznej.

Co należy wiedzieć o trychologii?

Trychologia to dziedzina, która na dobre rozgościła się w Polsce, ciesząc się popularnością ze strony kobiet oraz mężczyzn. Co jest jednak ważne to fakt, że trycholog jest osobą, która zajmuje się tylko i wyłącznie włosami i skórą głowy. Nie zajmuje się on leczeniem chorób skórnych, dotykających innych części ciała. Zadaniem trychologa jest ustalenie metody terapii. W przypadku bardziej zaawansowanych problemów może on polecić konsultację z lekarzem rodzinnym lub dermatologiem.

Kiedy do trychologa?

O wizycie u trychologa powinny pomyśleć osoby, które na co dzień zmagają się z takimi problemami jak:

  • problemem nawracającego łupieżu,
  • swędzenie skóry głowy,
  • uczucie ściągnięcia skóry głowy,
  • nadmierne wypadanie włosów.

Dlaczego wypadają włosy?

Człowiekowi każdego dnia wypadają włosy i jest to naturalny proces fizjologiczny, który ma na celu wymianę starych włosów na nowe. Jednak w pewnym momencie ilość tych włosów może być zbyt duża. Alarmującym momentem może być sytuacja, gdy zauważalne jest tylko wypadanie włosów, a nie powstawanie nowych. Będzie to sygnał do tego, aby pomyśleć o wizycie w gabinecie trychologa, który z pewnością pomoże w ustaleniu przyczyny tego zjawiska. Wśród najbardziej klasycznych przyczyn, jakie mogą doprowadzić do nadmiernego wypadania włosów, wyróżnia się:

  • indywidualne predyspozycje genetyczne,
  • problemy na tle hormonalnym,
  • narażenie na nadmierny stres,
  • nieprawidłowa dieta.

Na szczególną uwagę zasługuje łysienie androgenowe, które jest skutkiem problemów hormonalnych. Trycholog może pomóc w monitorowaniu gospodarki hormonalnej, jak również wybierze odpowiednią terapię, która będzie w stanie przynieść dobre efekty.

Cena konsultacji trychologicznej

Z uwagi na fakt, iż trycholog nie jest lekarzem, za każdą wizytę należy zapłacić prywatnie. Finalny koszt uzależniony jest od wielu czynników. Szacuje się jednak, że cena jednej konsultacji trychologicznej wynosić może od 100 do 200 zł. Przy czym, nie jest tu mowa o zabiegach trychologicznych, gdyż te podlegają indywidualnej wycenie.

Skorzystanie z pomocy trychologa to dobre rozwiązanie dla osób, które zauważają i odczuwają problemy związane ze swoją skórą głowy oraz włosami. Warto podjąć interwencję jak najszybciej, aby uniknąć większych problemów np. w postaci zaawansowanego łysienia, które bardzo często trudno jest cofnąć.

0 Shares
You May Also Like