Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym – dlaczego jest bardziej opłacalne niż domowe metody?

0 Shares
0
0
0

Przebarwione zęby to kompleks wielu ludzi. Wpływ na zmianę koloru mają głównie płyny i używki, które uważamy za przyjemne – np. papierosy, mocna kawa, herbata czy czerwone wino. Codzienna higiena pomaga w utrzymaniu naturalnej barwy szkliwa, jednak nie zawsze jest możliwe, aby nasze zęby były idealnie białe. Dlatego osoby borykające się z tym problemem często decydują się na zabieg wybielania zębów.

Domowe sposoby na przywrócenie bieli zębów

Istnieje szereg preparatów do domowego wybielania zębów. Bez względu na to, czy jest to pasta, proszek, czy żel działanie jest podobne. Drobinki zawarte w substancji są rozcierane wraz z nią po zębach, przez co ścierany jest osad ze szkliwa. Niektóre pasty wybielające działają również na drodze enzymatycznej, czyli chemicznym rozkładzie osadów w jamie ustnej. Efekty są widoczne przy regularny stosowaniu, jednak zwykle są krótkotrwałe i wiążą się z ryzykiem. Osoby decydujące się na taki zabieg zwykle nie konsultują tego ze stomatologiem, a to poważny błąd.

Niewłaściwe wybielanie w domowym zaciszu może powodować poważne uszkodzenie szkliwa. Pomimo uzyskanej bieli, zęby będą wtedy bardzo wrażliwe oraz narażone na próchnicę i choroby przyzębia.

Profesjonalny zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym

Jeżeli została podjęta decyzja o wybielaniu zębów, stomatolog w pierwszej kolejności dokonuje przeglądu jamy ustnej. Aby poddać się zabiegowi zęby muszą być zdrowe, bez ubytków próchniczych. Lekarz zdiagnozuje przyczynę wystąpienia przebarwień i dobierze skuteczną, bezpieczną metodą. To bardzo ważne, jeżeli chcemy cieszyć się zdrowym uśmiechem.

Popularnym i bardzo często wybieranym przez dentystów zabiegiem jest stosowanie nakładek. Lekarz pobiera wycisk szczęki od pacjenta przygotowując odlew. Dzięki temu możemy wybielać zęby w domu stosując odpowiedni, zalecony przez stomatologa żel. Jest to metoda, która przynosi rozjaśnienie zębów nawet o kilka odcieni.

Zabiegiem, który jest niezwykle skuteczny i trwały jest wybielanie laserowe. Odbywa się ono zwykle podczas 3-4 zabiegów. Polega to na zabezpieczeniu dziąseł, po czym na zęby nakładany jest specjalny żel. Dentysta za pomocą lasera lub lampy LED wydzielającej niebieskie światło, naświetla zęby pacjenta przez ok. 30 minut. Taka seria zabiegów może wpłynąć na rozjaśnienie zębów nawet o kilkanaście odcieni.

Dzięki zastosowaniu dobranej pod pacjenta metody przywrócenia koloru, efekt będzie długotrwały i skuteczny. Stomatolog wyda zalecenia na temat stosowanych preparatów, które wpłyną na utrzymanie bieli przez długie miesiące. Mamy również pewność, że nasze zęby będą zdrowe.

0 Shares
You May Also Like