wyposazenie-sal-chorych

Sprawdź, jak wygląda podstawowe wyposażenie sal chorych – czy panel nadłóżkowy to konieczność?

0 Shares
0
0
0

Jednym z najistotniejszych pomieszczeń dla osób poddających się leczeniu lub też rehabilitacji jest sala chorych. Jej głównym zadaniem jest nie tylko zapewnienie personelowi medycznemu miejsca do pracy nad poszkodowanym, ale również i wygody oraz bezpieczeństwa dla chorego. Co zatem powinno znajdować się w owej sali? Czy wygodne łóżko oraz szafka nocna to wszystko, czego powinien potrzebować pacjent? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, w co jeszcze powinna być wyposażona sala chorych.

Łóżko – dlaczego jest najważniejsze?

Wygodne oraz komfortowe łóżko jest najważniejszą rzeczą, którą powinien mieć zapewnioną pacjent przebywający na sali chorych.

Jest to miejsce, w którym poszkodowany bezsprzecznie spędzi największą część czasu podczas pobytu w placówce, dlatego też oprócz wygody oraz estetycznego wyglądu musi ono spełniać wymagania sanitarne (higieniczne) oraz bezpieczeństwa.

Akcesoria przyłóżkowe – czego nie może zabraknąć?

Oprócz samego łóżka ważne są również jego akcesoria – pominiemy w tym miejscu oczywiste przedmioty takie jak wygodne poduszki, kołdry, czy też pościele.

Obok łoża znajdywać powinna się szafka przyłóżkowa, stabilny stołek, krzesło, oraz parawan – zapewni to dodatkową dozę prywatności i pozytywnie wpłynie na stan samopoczucia pacjenta.

Aparatura medyczna – komfort i bezpieczeństwo

Nie może zabraknąć również specjalistycznej aparatury medycznej, dzięki której pacjent nie tylko będzie czuł się bardziej komfortowo w ośrodku, ale będzie również bezpieczniejszy.

Odpowiednia aparatura medyczna powinna być wyposażona w przyłącza gazów medycznych oraz próżni, gniazda elektryczne, oraz system przyzywania pomocy.

Panele nadłóżkowe – wszystko, czego potrzebujesz

Wszystkie wyżej wymienione elementy znajdują się w tak zwanych panelach nadłóżkowych, które montowane są, jak sama nazwa wskazuje, nad łóżkami pacjentów.

Oprócz tego, bardzo często wyposażone są one w radia ze złączami USB, gniazda słuchawkowe jack, a także wiele innych udogodnień, dzięki którym czas spędzony w szpitalu upłynie znacznie przyjemniej.

Odpowiadając na tytułowe pytanie: panel nadłóżkowy nie jest wymagany w przepisach prawnych, jednak jak najbardziej polecamy jego zakup – zarówno ze względu na wygodę, jak i bezpieczeństwo podopiecznych.

Zadbaj o sprzęt najwyższej klasy

Oczywiście jest to jedynie część najpotrzebniejszych przedmiotów, które koniecznie powinny znaleźć się na każdej sali chorych.

Pamiętaj o tym, że kontakt z nimi będą miały nawet osoby, których stan jest zagrażający życiu, dlatego też nie ma miejsca na jakiekolwiek pomyłki czy niedopatrzenia.

Aby uniknąć przykrych konsekwencji wynikających z wyboru nieodpowiedniego wyposażenia medycznego, powinieneś zawsze zwracać uwagę na to, kto jest jego dystrybutorem.

Certyfikowany sprzęt ze sprawdzonego źródła

Niezależnie od tego, czy zakupujesz specjalistyczny sprzęt medyczny, czy też akcesoria mające na celu jedynie podniesienie komfortu pacjentów, zawsze upewniaj się, czy dokonujesz zakupów u sprawdzonego sprzedawcy sprzętu medycznego.

Pamiętaj o tym, że sprzęt przeznaczony do placówek medycznych powinien posiadać znak CE – wskazane są również unijne certyfikaty świadczące o tym, że jest on sprawdzony oraz w pełni bezpieczny.

0 Shares
You May Also Like