pranie-tapicerki

Masz zwierzaka w domu? Zobacz, jak uchronić swoje meble przed sierścią i zadrapaniami!

0 Shares
0
0
0

Zwierzę domowe jest w stanie przynieść sporo uśmiechu swoim właścicielom. Każdy jednak powinien zdawać sobie sprawę, że żywa istota to nie zabawka, i w parze z przyjemnościami idą również obowiązki. Zwierzaka trzeba regularnie wyprowadzać na spacery, czesać, oraz kąpać – czasem jednak i to nie wystarcza, aby w pełni uchronić mieszkanie przed zanieczyszczeniami. Jeśli jesteś w posiadaniu tapicerowanych mebli, a w Twoim domu przebywa gubiące sierść zwierzę, to trafiłeś w dobre miejsce: już teraz zobacz, w jaki sposób możesz uchronić swoje meble przed czworonogiem!

 

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Naszym zdaniem znacznie rozsądniej jest nie dopuścić do uszkodzenia mebli, niż później marnować energię na ich naprawę. Aby tego dokonać, w pierwszej kolejności powinieneś skupić się nie na domowym wyposażeniu, ale na zwierzakach samych w sobie.

Raczej nie musimy w tym miejscu wspominać o codziennej rutynie, jaką jest czesanie sierści oraz solidna kąpiel, gdyż z całą pewnością to robisz. Czy pamiętasz jednak o pielęgnacji pazurów?

Jak się okazuje, duża część właścicieli zwierząt zapomina o przycinaniu pazurków swoim pupilom, co może doprowadzać do powstawania zadrapań na meblach (i to nie tylko tych tapicerowanych).

Możesz wykorzystać zapachy

Co przywodzi Ci na myśl aromat owoców cytrusowych lub woń pikantnych przypraw? Nawet, jeśli nie należą one do grona Twoich ulubionych zapachów, to raczej nie kojarzą się one odstraszająco.

Zupełnie inaczej jest w przypadku czworonogów, których zmysł węchu jest znacznie bardziej wyczulony na intensywne zapachy niż ludzki nos. Tak „mocne” aromaty skutecznie odstraszą zwierzęta przed zbytnim zbliżaniem się do domowych mebli.

Oprócz zapachu cytrusów oraz ostrych przypraw, sprawdzi się również woń octu, perfum, oraz alkoholu.

Wszędzie pełno sierści?

Niestety, jeśli Twój zwierzak gubi wyjątkowo duże ilości sierści, wówczas nie sposób jest w pełni uchronić meble przed zanieczyszczeniami. W takim przypadku warto jest skorzystać z rolek czyszczących, które za pomocą lepkiej substancji będą w stanie zebrać sierść, której nie będziesz w stanie usunąć za pomocą odkurzacza.

Dobrym rozwiązaniem okazać mogą się również specjalne narzuty meblowe dla zwierząt – wystarczy je zdjąć i wyprać, a po sierści nie pozostanie nawet najmniejszy ślad.

Profesjonalne czyszczenie tapicerek meblowych

Możesz próbować walczyć ze swoimi czworonogami na wiele sposobów, jednak prędzej czy później Twoje meble będą wymagały gruntownego czyszczenia.

W takim przypadku odradzamy samodzielnych prób prania tapicerki meblowej, a zamiast tego zalecamy skorzystać z usług dobrej firmy czyszczącej meble – dzięki temu będziesz mieć pewność, że zniknie nie tylko sierść Twoich zwierząt, ale zwalczone zostaną również wszystkie drobnoustroje, w tym niebezpieczne bakterie oraz wirusy.

Nie zniechęcamy jednak do podstawowych czynności, takich jak odkurzanie czy ścieranie kurzów – tego jak najbardziej powinieneś dokonywać regularnie aby ułatwić profesjonalistom proces prania tapicerki.

źródło: Brudout.pl

0 Shares
You May Also Like