Silniki-pneumatyczne-Mannesmann-Demag

Silniki pneumatyczne Mannesmann Demag — zalety i zastosowanie

0 Shares
0
0
0

Niemiecka firma Mannesmann Demag to doświadczony producent profesjonalnych silników pneumatycznych przeznaczonych do pracy w branży przemysłowej. Nowoczesna konstrukcja połączona z wysokiej jakości materiałami sprawia, że silniki Mannesmann Demag to w pełni skuteczne i niezawodne rozwiązanie. Co zatem oferują silniki niemieckiego producenta i jaki model wybrać, by móc cieszyć się maksymalną wydajnością i komfortem pracy?

Silniki pneumatyczne Mannesmann Demag – rozwiązanie skrojone na każdą miarę!

Wieloletnia działalność producenta pozwala oferować sprawdzone rozwiązania, które zaskoczą swoją kulturą pracy oraz niezawodnością. Niezwykle wydajne silniki pneumatyczne przechodzą rygorystyczną kontrolę jakości, dzięki czemu ich parametry pozwolą cieszyć się sprawnym i nieprzerwanym działaniem w każdych – nawet najbardziej wymagających warunkach. Silniki pneumatyczne Mannesmann Demag zostały wyposażone w potencjometry pozwalające na swobodną regulację prędkości oraz momentu obrotowego. Dzięki temu wydajność silnika zostaje dopasowana wprost do indywidualnych oczekiwań użytkownika. Potwierdzeniem najwyższej jakości wykonania silników marki Mannesmann Demag jest przyznany certyfikat DIN EN ISO 9001:2008. Co ważne – silniki znajdują swoje praktyczne zastosowanie w niemalże każdej branży przemysłowej. Aluminiowa obudowa maszyny zapewnia szczelność i ochronę – również przed oddziaływaniem wody morskiej. Testowane w najbardziej wymagających warunkach silniki zapewniają nieprzerwaną pracę w temperaturach od -30*C do 100*C. Chcąc zapewnić maksymalny komfort i łatwość obsługi silniki posiadają rewersyjny tryb pracy, a także w razie awarii zasilania ich nagłe zatrzymanie nie wyrządza żadnych niepożądanych szkód. Oferta producenta to także szeroki asortyment zestawów akcesoryjnych, które zapewniają jeszcze większą wydajność i skuteczność silników pneumatycznych. Spośród szeregu urządzeń wyróżnić można tłumiki, smarownice, regulatory prędkości oraz zawory regulacyjne. 

Niezawodne silniki pneumatyczne – z Mannesmann Demag to możliwe

Asortyment producenta obejmuje szereg modeli silników pneumatycznych, które w zależności od indywidualnych oczekiwań oferują swobodę działania i komfort pracy. Przykładem takiego rozwiązania są silniki pneumatyczne MRD. Ich wysoki moment obrotowy zapewnia odpowiednie zasilanie różnego rodzaju urządzeń w branży przemysłowej. Do jego zalet zalicza się możliwość swobodnej regulacji prędkości, dzięki czemu ewentualna obróbka pozwala zapewnić pożądany efekt. W zależności od wybranej konfiguracji silniki pneumatyczne MRD zostały wykonane ze stali nierdzewnej, co sprawdza się między innymi w branży farmaceutycznej, spożywczej oraz chemicznej. Co ważne – silniki z serii MRD zapewniają pracę zgodnie z obrotem wskazówek zegara – na specjalnie życzenie klienta firma oferuje silniki MLD, które oferują rewersyjny tryb pracy. 

Spośród rewersyjnych silników pneumatycznych warto wyróżnić także modele z serii MUD oraz MU. Niezwykle wytrzymałe przekładnie planetarne silników sprawiają, że radzą sobie one z wysokim obciążeniem, zapewniając nieprzerwany tryb pracy. Do najbardziej wymagających prac producent przewidział specjalistyczne silniki pneumatyczne MUB z zintegrowanym hamulcem. W praktyce oznacza to, że silniki są w pełni odporne na nagłe zatrzymanie. Wbudowany system zabezpieczeń oraz solidna obudowa eliminuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych. W przypadku przeciążenia maszyna automatycznie przerywa swoją pracę, chroniąc ją przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. W ten sposób zyskuje się sprawdzone urządzenie, które pozwoli zoptymalizować czas oraz koszty związane z własną działalnością. W przypadku wyboru odpowiedniego silnika warto zasięgnąć opinii doradcy, który pomoże wybrać odpowiednie rozwiązanie skrojone na miarę indywidualnych potrzeb. Wybierając odpowiedni zestaw zyskuje się urządzenie, które zapewni nieprzerwaną i bezpieczną pracę w każdych warunkach produkcyjnych. 

źródło: stmech.eu

0 Shares
You May Also Like