Aerial top down view flying over appartments in small town showing roofs of houses early sunrise

Segmenty w Łomiankach – sposób na życie w spokojnej okolicy

0 Shares
0
0
0

Na jakość życia wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest otoczenie, w którym przebywasz na co dzień. Jeżeli pracujesz w Warszawie lub jej okolicach, nie jesteś skazany (-a) wyłącznie na wielkomiejski zgiełk. Możesz zamieszkać w spokojnej okolicy, którą gwarantują segmenty w Łomiankach. Sprawdź, dlaczego to dobry wybór.

Łomianki – sposobem na życie w spokojnej okolicy. Z czego to wynika?

 Zlokalizowane nieopodal Warszawy Łomianki to dynamicznie rozwijające się miasto, które swoim mieszkańcom ma coraz więcej do zaoferowania. Jego podstawowe atuty, takie jak bliskość stolicy i atrakcyjne ceny nieruchomości, nadal mają największą moc przyciągania. Nie oznacza to jednak, że może się ono pochwalić tylko nimi. Łomianki cieszą się popularnością także z innych względów, wśród których na pierwszy plan wysuwa się spokojna okolica. Co na to wpływa?

  1. Odległość od stolicy. Warszawę i Łomianki dzieli 15 kilometrów. Z jednej strony jest to na tyle mała odległość, że z powodzeniem można realizować się zawodowo w stolicy. Z drugiej natomiast jest ona na tyle duża, że pozwala uciec i odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.

  2. Dostępność terenów zielonych i rekreacyjnych. Łomianki są położone w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, po którym można wędrować wyznaczonymi szlakami turystycznymi i poruszać się po ustalonym szlaku rowerowych. Na terenie miasta znajdują się również rezerwaty Ławice Kiełpińskie i Jezioro Kiełpińskie, gdzie ludzie mogą przebywać w miejscach do tego przeznaczonych. Malownicze tereny zielone i rekreacyjne znajdują się również w okolicy łomiańskich jezior – Pawłowskiego, Fabrycznego i Dziekanowskiego. To nie tylko miejsca idealne na spacer, trening biegowy czy też przejażdżkę rowerową, ale również piknik. Już kilka chwil na łonie natury wpływa pozytywnie na samopoczucie człowieka. Relaksuje i pozwala ograniczyć stres.
  3. Niska zabudowa. Większość terenów w Łomiankach to tereny o niskiej zabudowie. Mniejsze budynki oznaczają mniej mieszkańców. W efekcie osiedla są cichsze i bardziej kameralne. Przekłada się to na więcej spokoju, a jednocześnie sprzyja budowaniu więzi sąsiedzkich.

  4. Bezpieczeństwo. O atrakcyjności Łomianek decyduje również niska przestępczość. Wynika ona nie tylko z mniejszej liczby zaludnienia, ale również faktu, że mieszkańcy lepiej się znają.

  5. Mniejszy poziom hałasu. Niska zabudowa i mniejsza liczba ludności sprawiają, że w Łomiankach zasadniczo jest ciszej niż w Warszawie. Jest to korzystne nie tylko dla samopoczucia, ale również zdrowia mieszkańców.

  6. Łatwy dostęp do infrastruktury i rozrywki. Chociaż Łomianki nie są tak rozwinięte, jak Warszawa, zapewniają łatwy dostęp do infrastruktury miejskiej. Działa tu komunikacja miejska, sieć wodociągowa i ciepłownicza, a udogodnienia takie jak przedszkola, żłobki, szkoły, przychodnie, restauracje i miejsca rozrywki znajdują się w bliskim zasięgu. Wpływa to pozytywnie na komfort życia.

Wszystko to sprawia, że segmenty w Łomiankach cieszą się dużym zainteresowaniem. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że do każdego domu przynależy ogródek. Odpowiednio zaaranżowany pozwala na wypoczynek w spokojnej okolicy, a jednocześnie nie generuje dużych kosztów związanych z utrzymaniem.

Segmenty w Łomiankach są zlokalizowane z dala od miejskiego zgiełku, a jednocześnie na tyle blisko wszelkich udogodnień, że pozwalają wieść komfortowe życie w spokojnej i bezpiecznej okolicy. Ich usytuowanie zapewnia również łatwy dostęp do terenów zielonych i rekreacyjnych, co może okazać się szczególnie atrakcyjne dla rodzin z dziećmi, miłośników zwierząt oraz osób, które lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Wybór miejsca do życia może okazać się niezwykle wymagającym zadaniem, zwłaszcza jeśli musisz pogodzić swoje oczekiwania z ograniczonymi możliwościami finansowymi. Jeśli pracujesz w Warszawie, lecz czujesz, że potrzebujesz przebywać na co dzień w spokojniejszej okolicy, rozważ zakup segmentu w Łomiankach.

źródło: SŁAWBUD developer Łomianki

0 Shares
You May Also Like