Stalowe-schody-i-szklana-balustrad

Modne schody stalowe wewnętrzne – inspiracje

0 Shares
0
0
0

Trendy w aranżacji wnętrz przynoszą w 2022 roku mariaż rozwiązań znanych nam z poprzednich sezonów. W tym roku w przypadku wyboru schodów stalowych wewnętrznych króluje zdecydowanie nowoczesny design połączony ze stonowanym i bardziej klasycznym stylem vintage i retro, a także spokojnym stylem japandi rodem z dalekiej Japonii. Jaki rodzaj stalowych schodów wybrać do naszego domu i czym się kierować podczas ich zakupu? Podpowiadamy, co jest modne w 2022 roku. 

 

Stalowe schody i szklana balustrada zawsze na topie

Stalowe schody wewnętrzne ze szklaną balustradą to rozwiązanie, które nigdy nie wyjdzie z mody. Powodów jest kilka, ale najważniejszym jest jakość wykorzystywanych materiałów do produkcji balustrady i klasyczna linia schodów ze stali, które będą pasowały do różnych wnętrz. W tym roku, kiedy nacisk kładzie się na klasyczne linie schodów wewnętrznych i szlachetne wykończenie stalowej balustrady, ten typ schodów jest szczególnie popularny. 

Stalowe schody w klasycznej i prostej formie występują zazwyczaj jako proste stalowe schody jednobiegowe lub zabiegowe doposażone w balustradę ze szkła hartowanego. W mniejszych pomieszczeniach możemy zdecydować się na kręcone schody ze stali nierdzewnej – zarówno w pełni stalowe, jak i w połączeniu ze szklaną balustradą. W przypadku schodów ze stali zabiegowych klatka schodowa może być zamknięta za pomocą stalowej balustrady z wysokich pionowych barierek sięgających podłoża parteru i kondygnacji, do której prowadzą schody. W analogicznym przypadku efektownym rozwiązaniem będzie też użycie bardzo wysokiej tafli szkła hartowanego, która wyraźnie wydzieli przestrzeń biegu schodów, ale i nie będzie zagracała pomieszczenia. 

 

Schody z nierdzewki w stylu japandi

Mariaż materiałów, ale i stylów architektonicznych, to od lat wdzięczny temat dla projektantów poszukujących nowatorskich rozwiązań we wzornictwie schodów stalowych. W 2022 roku trendy w schodach wewnętrznych łączą w sobie cechy wysublimowanych wnętrz i prostoty z dalekiej Japonii, w której ponadczasowość i jasna kolorystyka wnętrz i ich wyposażenia jest przejawem elegancji i dobrego smaku. Schody stalowe wewnętrzne w stylu japandi to zazwyczaj klasyczne schody z metalu pełne, często w konstrukcji przypominającej łuk. Schody tego typu zakończone są wysoką balustradę ze szkła i stali

Styl japandi w przypadku schodów stalowych łączy ze sobą wygodę użytkowania schodów wewnętrznych z jakością ich wykonania i jasną kolorystyką wnętrza. Dlatego tak ważne jest, żeby schody tego typu były maksymalnie doświetlone i nie zagracały wnętrza. Z tego względu schody z nierdzewki mogą być wyposażone w prostą balustradę ze szkła albo maksymalistyczną przeszkloną balustradę poprowadzoną od podłoża parteru do wyższej kondygnacji. Zasada ta dotyczy zarówno schodów kręconych, jak i schodów jednobiegowych i zabiegowych. 

 

Schody ze stali loftowe

Stalowe schody ze stali nierdzewiejącej utrzymane w stylu loftowym wiodą prym już od kilku sezonów. W tym roku pomysł na stalowe schody kręcone zostaje nieco odświeżony. W nowoczesnych mieszkaniach dwupoziomowych o prostej stylistyce pomieszczenia utrzymanego w chłodnych tonacjach stalowa linia stopni schodów z nierdzewki jest wzbogacona o jasny element w postaci lekkich podstopnic z delikatnego drewna. Jak już wiemy, schody tego typu charakteryzują się lekką konstrukcją i nowoczesnym designem podkreślającym surową linię stalowych schodów

Stalowe schody spiralne metalowe sprawdzą się w mieszkaniach, w których brakuje miejsca na duże schody jednobiegowe i schody zabiegowe

 

Stalowe schody z nierdzewki w stylu modern classic

Styl modernistyczny z zabarwieniem klasycznej elegancji to w wyposażeniu wnętrz połączenie klasyki z nowoczesnymi materiałami zarówno w konstrukcji schodów, jak i dekoracjach. Schody w stylu modern classic spotykane są w nowoczesnych mieszkaniach w formie klasycznych schodów zabiegowych, jak i nowoczesnych schodów kręconych. Duży nacisk kładzie się tu na wybór elementów stalowych, np. stalowych stopni, podstopnic i balustrad, jak i elementów wyposażających schody w dodatkowe zdobniki. W stylu modern classic dobrze widziane są również schody stalowe z kutą balustradą.

W przypadku schodów w stylu modernistycznym ważne jest zachowanie wrażenia lekkości, nawet jeżeli schody są obszerne i dwubiegowe. Często rezygnuje się w nich z podstopnic, żeby dodatkowo odciążyć przestrzeń wokół schodów. 

źródło: kobamet.pl

0 Shares
You May Also Like