ekspozytory-sklepowe

Jak sprawić, by produkt był widoczny w sklepie?

0 Shares
0
0
0

Odpowiednia ekspozycja towarów na sklepowych półkach odgrywa bardzo ważną rolę w procesie sprzedaży. Zaprezentowanie produktu w atrakcyjny i wyraźny sposób zwraca uwagę klienta, przyciąga uwagę do konkretnego towaru i marki, a niejednokrotnie również zachęca do zakupu lub niezdecydowanym klientom pomaga podjąć decyzję o zakupie. Doskonałą pomocą w tym zadaniu okazują się ekspozytory różnych typów. Warto na przykład zastanowić się nad ekspozytorem z wbudowanym oświetleniem. Wyjaśniamy, dlaczego to doskonałe rozwiązanie.

Czym są ekspozytory i jaką pełnią rolę?

Ekspozytory sklepowe to element wyposażenia przestrzeni sprzedażowej, który świetnie sprawdza się w reklamie, sprzedaży produktów i ich ekspozycji. Mogą być one projektowane i dostosowywane w zależności od potrzeb producenta, przez co zyskują pełną funkcjonalność zarówno w sektorze handlowym, jak i horeca.

Ekspozytory sklepowe powinny być zaprojektowane i zbudowane tak, aby wyraźnie i atrakcyjnie prezentować towar, a także skutecznie zwracać uwagę klienta. Wskazane jest także wyraźne zaznaczenie producenta wraz z jego logo.

Atrakcyjny projekt ekspozytora sklepowego powinien nie tylko przyciągać uwagę ciekawą grafiką, ale również kształtem i formą. Specjaliści z branży POS zajmujący się tworzeniem tego typu materiałów marketingowych i handlowych oferują szeroki wachlarz pomysłów i niepowtarzalnych projektów.

Warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonywane są ekspozytory sklepowe. Najbardziej popularnymi materiałami są tworzywa sztuczne, karton, a także drewno i materiały drewnopochodne. Bardzo popularne jest również łączenie różnych surowców, przez co projekty zyskują na oryginalności. Coraz częściej można spotkać także wyposażenie dodatkowe ekspozytorów sklepowych, takie jak efektowne oświetlenie czy elementy multimedialne. Oprócz tych różnych opcji, ekspozytory sklepowe występują też w wariancie naladowym, napółkowym oraz wolnostojącym. Ponadto projekt i budowa ekspozytora powinna być dostosowana do funkcji, jaką będzie pełnić. Ekspozytory oprócz atrakcyjnego prezentowania towaru mogą pełnić rolę ekspozycyjno-testową lub sprzedażową.

Szczególnym rodzajem ekspozytorówekspozytory z wbudowanym oświetleniem. Oferują one dodatkowe efekty świetlne, uwydatniające atuty produktów oraz zwracające uwagę kupujących. W przypadku niektórych produktów gra światła odgrywa szczególną rolę przy prezentacji asortymentu, dlatego też warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Oprócz tego zastosowanie innowacyjnych rozwiązań, zapewniających dobry efekt przy jednoczesnym niskim poborze energii elektrycznej, nie wpływa na znaczący wzrost opłat sklepu za media. Jest to możliwe dzięki wdrożeniu oświetlenia LED, które łatwo dostosowuje się do nowoczesnych displayów i pozwala na ich efektowne wykończenie.

Na ekspozytorach z wbudowanym oświetleniem stosuje się podświetlane elementy, listwy, rozproszenie światła na fragmentach ekspozytorów wykonanych z tworzyw sztucznych. Taki zabieg dodaje prezentacji elegancji, nowoczesności i oryginalności.

Ekspozytory z wbudowanym oświetleniem – by produkt był widoczny w sklepie

Zastosowanie ekspozytorów sklepowych przyczynia się do zwiększenia sprzedaży, dzięki lepszemu i skuteczniejszemu uwidocznieniu produktów dla klienta. Ponadto zastosowanie ekspozytorów uwydatnia zalety towarów i niejednokrotnie jest sposobem ich reklamowania, będąc nieodzownym elementem marketingu wielu firm.

Zamawiając ekspozytory z wbudowanym oświetleniem należy zwracać uwagę na to, by były one nie tylko funkcjonalne i zwracające uwagę, ale również aby wzbudzały zainteresowanie odbiorców, wzmacniały świadomość marki oraz jej produktów w oczach potencjalnych klientów. Wszystko to jest możliwe dzięki indywidualnie dobranemu projektowi ekspozytora z wbudowanym oświetleniem. Najlepiej jest nawiązywać współpracę w zakresie tworzenia ekspozytorów z doświadczonymi firmami, profesjonalnie podchodzącymi do każdego projektu i powierzonego im zlecenia. Inwestycja w ekspozytor z wbudowanym oświetleniem zwróci się w postaci zwiększonej sprzedaży.

0 Shares
You May Also Like